aromedeparfum.it
ATLÉTIKA: „Minden nap egy új sikerélmény, hiszen jobb vagy
elindítva a sportág világra szóló szereplését. Az 1900-as évektől rendkívüli mértékben felgyorsult az atlétika elterjedése. Az Olimpiai Játékok felújítása (Athén, 1896) jelentősen hozzájárult e sportág fejlődéséhez is. Az atlétika, mint sportág kezdettől részese volt az olimpiai mozgalomnak.
Atlétika – futószámok | zanza.tv az atlétika mint előkészítő sportág
2 days ago · A pályázók között a legnépszerűbb sportág a labdarúgás volt, de sokan jelentkeztek a sí, a tenisz, az atlétika, a jégkorong, az úszás és a karate területén elért kiváló eredményekkel is. A felhívásra 8 és 24 év közötti diákok pályáztak, a jelentkezők átlagéletkora 14 év.
Atlétika – a sportok királynője – Sportágválasztó Magazin
Mint az ismeretes, a 68 indulóból 28-an feladták a versenyt, ugyanis az éjfélre tolt időpont ellenére fullasztó hőségben kellett teljesíteni a 42,2 kilométert. 16-an a táv feléig sem jutottak el, a kenyai Ruth Chepngetich pedig minden idők leglassabb győztes idejével szerezte meg a vb-aranyat.
TESTNEVELÉS I. RÉSZLETES ÉRETTSÉGI VIZSGAKÖVETELMÉNY az atlétika mint előkészítő sportág
Atlétikai vb - Gyulai Márton: az atlétika tökéletesen
- az atlétika mint előkészítő sportág; - fizikai törvényszerűségek érvényesülése az atlétika versenyszámaiban; - az atlétika mozgásanyagának kapcsolata más sportágakkal; - képességfejlesztés az atlétika mozgásanyagával; - magyarok az atlétika élvonalában. 7. Torna A női és férfi tornaszerek és az
Az atlétika rövid története - Atletika.hu
Az atlétika nem egy sportág, hanem egy sportágcsalád, melyet további részekre osztunk. Az atlétika futó-, ugró- és dobószámokból áll, de léteznek az ezek kombinációiból létrehozott többpróba versenyszámok. Bár futómozgás nincs benne, a gyaloglás a futószámokhoz tartozik.
Olimpiai sportágak – Wikipédia
Olimpiai sportágnak nevezzük a nyári és a téli olimpiai játékok versenyszámait. A jelenlegi olimpiai program 35 sportot tartalmaz 53 szakággal, magyarul általában erre az utóbbira használjuk a sportág kifejezést. A nyári olimpiai játékok 28 sportot és 38 szakágat tartalmaz körülbelül 300 versenyszámmal, a téli olimpiai játékok pedig 7 sportot 15 szakággal és